• پست الکترونیک

    info@behservice.com
  • پشتیبانی

    ٠٩١٢٢٩٨٤٦٥٩
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

تعمیرگاه اساسی گیربکس های اتوماتیک

تعمیرگاه اساسی گیربکس های اتوماتیک باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟در این مطلب از به سرویس به معرفی خدمات و ویژگی های تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک، که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید، می پردازیم.

 

مختصری درمورد گیربکس اتوماتیک

 

گیربکس اتوماتیک،جز مهمترین بخش های خودرو است که تعویض دنده خودرو را به عهده دارد همچنین امکان حرکت کردن در حالت های مختلف سرعت و قدرت را، به چرخ های خودرو می دهد. چنانچه ایرادی در این بخش از خودرو به وجود بیاید و به موقع بررسی و تعمیر نشود، آسیب های جدی به بخش های دیگر خودرو وارد می کند.

کادر مجرب و حرفه ای به سرویس مجهز به سیستم ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته بهترین خدمات را جهت تعمیر و تعویض گیربکس های اتوماتیک ارائه میدهد. همچنین این اطمینان را به مشتریان خود میدهد که تمام قطعات و لوازمی که در این مجموعه به کار برده میشود اورجینال و با کیفیت می باشد.

 

مرتبط بخوانید: معرفی نسخه ویژه‌ ۵۰ سالگی سوپر اسنیک شلبی با ۷۵۰ اسب بخار

 

چه علائمی نشان میدهد گیربکس خودروی شما مشکل دارد؟

۱- حس کردن بوی سوختگی از گیربکس

۲- روغن ریزی گیربکس

۳- روشن شدن چراه هشدار خودرو

۴- گیربکس تقه کند و یا صدا های غیر عادی و بیدلیل تولید کند

۵- ایراد در تعویض دنده

 

تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک

 

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک به سرویس چه خدماتی ارئه می شود؟

 

– تعمیر گیربکس های (AT,CVT,AMT, دبل کلاچ DCT)

 

در این تعمیرگاه انواع گیربکس های اتوماتیک با تجربه و تبحر بالا تعمیر میشود و تفاوتی ندارد که گیربکس از چه نوعی است. تمام خدمات توسط افراد با تجربه که علم این کار را آموخته اند همچنین با توجه به استاندارد های تعیین شده از سوی هر کمپانی انجام می پذیرد.

 

– بررسی و تعمیر ساعت گیربکس، در تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک به سرویس

 

ساعت گیربکس به بخش هی مختلفی تقسیم میشود. از جمله این قسمت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  شیر برقی
  • کامپیوتر گیربکس
  • سرعت سنج
  • کانال روغن
  • سوپاپ

در این تعمیرگاه، تمام قطعات با دقت بالا بررسی و قطعه معیوب تعویض و یا تعمیر میشود.

 

– به روز رسانی یونیت در تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک به سرویس

 

یونیت های گیر بکس در تعویض دهنده نقش دارند در صورت بروز ایراد این قطعات تعویض دنده با مشکل روبه رو می شود. در این مجموعه یونیت ها جهت رفع ایراد و بالا رفتن کیفیت تعویض دنده، یررسی و به روز رسانی می شوند.

 

تعمیر کامپیوتر در تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک به سرویس

 

کامپیوتر گیربکس در حین رانندگی گیربکس را از زوایای مختلف بررسی میکند در صورت بروز خطا در هر قسمت برقی درون گیربکس، کامپیوتر خطا را منتقل می کند و و چراغ هشدار روشن می شود. از این طریق راننده می تواند متوجه بروز مشکل در گیربکس شود. حال اگر کامپیوتر گیربکس خراب باشد و یا احتیاج به تعمیر داشته باشد، خطاهای مربوط به بخش برقی نشان داده نمیشود و در صورت دیر اقدام کردن در جهت تعمیر قطعات خودرو با مشکلات جدی روبه رو می شود. کادر مجرب به سرویس توسط دستگاه های استاندارد کامپیوتر گیربکس را بررسی میکنند و ایرادات مربوط به آن بخش را به طور کامل بر طرف میکنند.

مرتبط بخوانید: تعمير انواع گيربكس اتوماتيک باگارانتی

 

– تعویض روغن در تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک به سرویس

 

حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که گیربکس های اتوماتیک جهت بالا رفتن سطح کیفیت عملکرد سیستم به روغن مخصوص به عنوان روان کننده و خنک کننده نیاز دارند، همچنین به مرور زمان این روغن ها خراب و فاسد می شوند. با توجه شرایط اقلیمی و نوع استفاده از خودرو بعد از گذشت مدت زمان خاصی باید روغن گیربکس را تعویض کرد. این مدت زمان از طرف کمپانی مشخص می شود اما به صورت کلی حداکثر پس از طی کردن ۱۰۰ هزار کیلومتر باید روغن تعویض گردد. مجموعه به سرویس این موضوع را در سرویس های دوره ای خود نیز لحاظ میکند. همچنین روغن هایی که در این مجموعه به کار برده می شوند اورجینال و با کیفیت هستند.

*به این نکته توجه داشته باشید که درصورت تعویض به موقع روغن گیربکس و جلوگیری از بالا رفتن آمپر آب می توان از خراب شدن روغن گیربکس جلوگیری کرد و سلامت گیربکس را تضمین و از تقه زدن آن پیشگیری کرد.

 

– برطرف کردن گاز هرز خوردن گیربکس

 

در واقع گاز هرز خودرو زمانی اتفاق می افتد که در حین تعویض دنده روغن گیربکس با فشار کم و با تاخیر اعمال می شود. این اتفاق می تواند به دلیل کمبود روغن، نرسیدن روغن به پشت کاسه کلاج به هر دلیلی و یا خراب و فرسوده بودن صفحه کلاج، پیش بیاید.

 

– برطرف کردن روغن ریزی گیربکس

 

نکاتی که بعد از تعمیر گیربکس باید به آن دقت کنید:

 

۱-باید کنترل خوب و کافی بر حرکات خودرو داشته باشید.

۲- تعویض دنده ها بدون مشل و به نرم انجام شود.

۳- روغن ریزی گیربکس قطع شده باشد.

۴- تکان و پرش شدید و یا حتی آرام به هنگام تعویض دنده اتفاق نیوفتد.

 

عواملی که باعث خرابی گیربکس میشوند:

 

۱- در حالت دنده خلاص پا روی پدال گاز باشد.

۲- در حین حرکت دنده را تغییر دهید.

۳- قبل از توقف کامل خودرو حالت پارک را انتخاب کنید.

۴- در حین رانندگی در سرازیری و شیب های تند، دنده را در حالت خلاص قرار دهید.

۵- سرویس دوره ای و معاینه فنی خودرو را بی نظم و در تعمیرگاه هایی که تخصص کافی را ندارند انجام دهید.

۶- استفاده از چراغ های زنون و پر مصرف برای خوردروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک می باشند. زیرا چراغ ها با ایجاد خطا روی مرکز کنترل الکتریکی گیربکس به آن  آسیب میزنند.

۷- شست و شوی گیربکس یاعث خرابی آن می شود. چنانچه کمترین رطوبتی به سیم کشی خودرو وارد شود باعث بروز خطا در ECU می شود و برای تعمیر آن نیاز به هزینه های هنگفتی می باشد.

 

تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک

 

 

 

در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان در مورد تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک و خدمات مجموعه به سرویس دارید، از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۲۹۸۴۶۵۹