• پست الکترونیک

  info@behservice.com
 • پشتیبانی

  ٠٩١٢٢٩٨٤٦٥٩
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

تعميرگاه خودروهای هيبريدی

تعميرگاه خودروهای هيبريدی در تهران :  خودروهای هیبریدی چه هستند و چه مزایایی نسبت به خودرو های معمولی دارند؟

با توجه به این نکته که منابع انرژی زمین رو به کاهش هستند و تعداد مصرف کنندگان روز به روز روبه افزایش می باشد، محققان در سراسر دنیا به تکاپو افتاده اند که خودورهایی بسازند که علاوه بر کاهش مصرف سوخت نیاز مصرف کننده را تامین کند. نتیجه سالها تحقیق و بررسی محققان ساخت خودرو های هیبریدی است. این خودرو ها به دوستدار محیط زیست معروف هستند. شرکت های خودرو سازی بزرگی از علم ساخت خودروهای هیبریدی استفاده میکنند و خودروهای بسیار باکیفیتی تولید می کنند. این کیفیت بالا و نیز تاثیر خودرو های هیبریدی در کاهش آلودگی زیست باعث شده است که خودرو های هیبریدی در سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کنند و در دسته خودرو های پر فروش دنیا قرار بگیرند.

در صورتی که نیاز به خدمات تعميرگاه خودروهای هيبريدی  به سرویس دارید از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید!

٠٩١٢٢٩٨٤٦٥٩

 

تعميرگاه خودروهای هيبريدی

تعميرگاه خودروهای هيبريدی در تهران : به سرویس

خودروهای معمولی که سالیان سال مورد استفاده بشر بوده است دارای موتورهایی با سوخت فسیلی و مشتقات آن بوده که این سوخت ها هم در حال اتمام هستند و هم آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده اند. بخش اعظم آلودگی هوا امروزه به دلیل استفاده از این خودروها می باشد. اما امروزه خودرو های هیبریدی تغییر شگرفی در این زمینه ایجاد کرده است. در خودرو های هیبریدی نیروی لازم جهت حرکت خودرو توسط باتری ها و موتور های الکتریکی ایجاد می شود و به چرخ ها منتقل می شود تنها مشکل این خودرو این است که بر خلاف خودرو هایی که تنها از سوخت فسیلی دارند، مسافت کمتری را می توانند طی کنند.

 

مرتبط بخوانید: تعمير تخصصی گيربكسهای اتوماتيک با گارانتی

 

هیبرید به معنای مرکب است. یعنی در این خودرو ها از دو عنصر متفاوت باتری و موتور الکتریکی به همراه موتور بنزینی استفاده می شود . گاهی اوقات خودروهای هیبریدی با خودروهای برقی اشتباه گرفته می شوند در حالی که این دو یکی نیستند. خودرو های برقی تنها از برق و مولد برقی جهت حرکت استفاده می کنند ولی در خودرو های هیبریدی برق و بنزین کار یکدیگر را تکمیل می کنند و خودرو را به حرکت در می آورند.

مقایسه خودرو های معمولی و خودرو های هیبریدی از نظر موتور بنزینی

خودرو های معمولی دارای موتور های حجیم و سنگین هستند و هرچه موتور خودرو بزرگتر باشد، سیلندر های به کار رفته بزرگتر، در نتیجه مصرف سوخت بالاتر می رود و این در حالی است که خودرو های هیبریدی دارای موتور های کوچک با وزن کمتر هستند که همین امر باعث کاهش سوخت مصرفی می شود. بیشترین استفاده این موتور بنزینی در خودرو های هیبریدی در شتاب گرفتن و بالا رفتن از مسیر های سخت و سربالایی می باشد.

 

سازوکار موتور الکتریکی خودرو های هیبریدی

هنگامی که ترمز گرفته می شود مقداری انرژی جنبشی هدر می رود، در خودرو های هیبریدی این انرژی در باتری به صورت برق و الکتریسیته ذخیره و دوباره وارد چرخه می شود و استفاده می شود.

در خودرو های هیبریدی به منظور کاهش مصرف سوخت موتور بنزینی همیشه روشن نمی ماند. به عنوان مثال در حالت سکون و یا هنگام پارک کردن تنها موتور الکتریکی روشن می ماند و موتور بنزینی خاموش می شود. این روش باعث کاهش مصرف سوخت می شود و کاهش آلودگی محیطی می شود. این تغییر حالت از موتور بنزینی به موتور الکتریکی به صورت دستی انجام نمی شود و توسط کامپیوتر ماشین و به صورت کاملا هوشمند انجام می شود.

 

"<yoastmark

 

برترین خودروهای هیبریدی در جهان

۱- تویوتا پریوس

۲- فورد فیوژن هیبرید

۳- شورولت وولت

۴- کیا اوپتیما هیبرید

۵- فورد فیوژن انرژی

۶- تویوتا کمری هیبرید

۷- هیوندای سوناتا هیبرید

در تعمیرگاه تخصصی خودروهای هیبریدی به سرویس چه خدماتی ارئه می شود؟

در مرکز تخصصی به سرویس تعمیرات انواع بخش های الکترونیک مانند اینورتور و کانورتور، یونیت های BMS، موتور های های بنزینی، بررسی و تعویض چرخ ها و… انجام می شود. به سرویس داری کادر مجرب و متخصص در امر تعمیر خودرو های هیبرید این اطمینان را به دارندگان خوردو  می دهد که بهترین خدمات را به جهت جلب رضایت مشتری ارائه دهد. از جمله خدمات تخصصی تعمیرگاه خودرو های هیبریدی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  بررسی عملکرد اینورتور در تعميرگاه خودروهای هيبريدی

در منبع تولید انرژی این خودرو ها به قطعه ای جهت تغییر جریان DC به AC نیاز است. اینورتور این کار را انجام می دهد. اینورتور یک قطعه الکتریکی است که در تعمیر بخش های الکتریکی خودرو های هیبریدی باید بررسی شود. تبدیل ولتاژ DC به AC برق لازم جهت به کار افتادن موتور الکتریکی تامین می کند. در نتیجه سالم بودن این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 •  بررسی عملکرد کانورتور در تعميرگاه خودروهای هيبريدی

کانورتور قطعه ای در باتری الکتریکی خودرو های هیبریدی است که سطح ولتاژ باتری را از سطحی به سطح دیگر تغییر میدهد. چنانچه در این قطعه مشکل به وجود آید عملکرد باتری الکتریکی خدشه دار می شود.

 

 •  بررسی و تعمیر سیستم مدیریت باتری BMS در تعمیرگاه خودروهای هیبریدی
  باتری قابل شارژ خودرو های هیبریدی توسط یک سیستم الکترونیکی مدیریت می شود که تاثیر بسزایی در عملکرد باتری دارد. از جمله تاثیرات این سیستم مدیریت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:۱- قرار دادن باتری در منطقه امن و جلوگیری از خروج آن۲- محافظت از باتری در برابر عوامل مختلف۳- چک کردن متوالی باتری از نظر مقدار ولتاژ، دمای محیط اطراف باتری، میزان جریان خروجی از باتری در تعميرگاه خودروهای هيبريدی
  ۴- تنظیم و بالانس کردن باتری در تعميرگاه خودروهای هيبريدی

 

 •  بررسی موتور بنزینی خودروهای هیبریدی

این موتور ها تقریبا مانند همان موتور های معمولی در خودرو های معمولی است تنها دارای تنفاوت های جزئی ولی مهم می باشد. از جمله این تفاوت ها میتوان به وزن و حجم کم این موتور ها اشاره کرد. همچنین موتور بنزینی در خودروهای هیبریدی مانند خودرو های لوکس دارای پیچیدگی می باشد در نتیجه باید در تعمیر آن دقت و تبحر کافی به کار گرفته شود تا آسیبی به آن وارد نشود.

 

 •  بررسی مخزن سوخت خودروهای هیبریدی

قطعا سوخت هایی مانند بنزنی انرژی بیشتری برای حرکت نسبت به برق، تولید می کنند و در خودرو های هیبریدی از سوخت جهت حرکت در مسیر های سخت و سربالایی استفاده می شود که در صورت خراب بودن مخزن سوخت امکان استفاده صحیح از بنزنین وجود ندارد و خودرو کشش و توانایی لازم جهت حرکت را ندارد .

 

مرتبط بخوانید: نگاهی به نسخه هیبرید نسل جدید پورشه پانامرا

 

 •  بررسی و تعمیر سیستم انتقال قدرت

باید به این نکته توجه داشته باشید که دو نوع خودرو هیبریدی وجود دارد:

۱- هیبرید موازی: در این دسته از خودرو های هیبریدی هر دو نوع موتور (موتور بنزینی و موتور الکتریکی) همزمان با یکدیگر سیسیتم انتقال قدرت را در خودرو فعال می کنند و باعث به حرکت در آمدن چرخها می شوند.

۲- هیبرید سری: در این دسته از خودرو های هیبریدی هر موتور به طور جداگانه بر سیستم انتقال قدرت تاثیر میگذارد، به این صورت که در ابتدا موتور بنزینی ژنراتور را به حرکت در می آورد سپس ژنراتور موتور الکتریکی را به راه بی اندازد و یا باتری را شارژ کند، در ادامه باتری و موتور الکتریکی با  فعال کردن سیستم انتقال قدرت چرخ ها را به حرکت درآورد. باید به این نکته توجه داشته باشید که موتور بنزینی به تنهایی قابلیت به حرکت در آوردن چرخ ها را ندارد.

کادر مجرب به سرویس کل این سیستم را توسط دستگاه ها و تجهیزات مدرن به دقت بررسی می کند و ایرادات آن را برطرف می نماید.

 

"<yoastmark

 

 •  بررسی عملکرد صحیح ژنراتور در تعميرگاه خودروهای هيبريدی

همانطور که در بالا گفته شد  ژنراتور در سیستم انتقال قدرت نقش دارد و معمولا به عنوان واسطه ای در خودرو های هیبرید سری به کار برده می شود و تنها کاربرد آن تولید انرژی الکتریکی می باشد، اما با همین کاربرد محدود چنانچه دچار مشکل شود عملکرد سیستم هیبرید سری به مشکلات زیادی بر میخورد. در تعميرگاه خودروهای هيبريدی به سرویس، این مورد نیز به دقت مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که مشکلی در خصوص عملکرد ژنراتور خودرو شما وجود داشته باشد، اقدامات لازم صورت می گیرد.

 

در صورتی که نیاز به خدمات تعميرگاه خودروهای هيبريدی  به سرویس دارید از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید!

٠٩١٢٢٩٨٤٦٥٩