• پست الکترونیک

  info@behservice.com
 • پشتیبانی

  ٠٩١٢٢٩٨٤٦٥٩
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

تعمیرات جلوبندی

تعمیرات جلوبندی تخصص انجام می شود؟در این مطلب از به سرویس به معرفی خدمات و ویژگی های مربوط به تعمیرات جلوبندی ، که در مجموعه به سرویس ارائه می شود و شما به راحتی می توانید به آن اعتماد کنید، می پردازیم.

آیا تا کنون چیزی در مورد جلوبندی خودرو شنیده اید؟ اصلا جلوبندی خودرو چیست؟ اهمیت جلوبندی چه زمانی مشخص می شود؟

اهمیت جلوبندی زمانی مشخص می شود که متوجه شوید کسی طرفدار خودروهایی که از ناحیه جلوبندی دچار مشکل هستند، نمی باشد.

جلوبندی خودرو به قدری مهم است که مراکز تخصصی با تیم های حرفه ای برای تعمیر آن وجود دارد.

جلوبندی خودرو به قسمت جلو و زیرین خودرو گفته می شود. وظایف این بخش چیست؟ از جمله وظایف جلوبندی یجاد راحتی رانندگی و تعلیق خودرو در هنگام حرکت و رد شدن از سطوح ناهموار می باشد. به زبان ساده تر جلوبندی خوردو قسمتی از اتومبیل است که به صورت سیستماتیک برای محافظت از بدنه خودرو در برابر ضربات احتمالی که در پستی و بلندی ها و ناهمواری های جاده ای به وجود می آید، طراحی شده است.

سیستم تعلیق خودرو تفاوت هایی با جلوبندی دارد. سیستم تعلیق شامل بخش هایی از جمله کمک فنر، چرخ های عقب خودرو و… می شود. اما سیستم جلو بندی همانطور که از نامش مشخص است به بخش جلویی خودرو اشاره دارد و شامل فرمان ، میل فرمان، اکسل و… می باشد.

از آنجا که چرخ های جلو، خودرو را به طرفین هدایت میکند سیستم تعلیق خودرو در جلو بسیار بیشتر از عقب خودرو اهمیت دارد.به همین دلیل قسمت جلو خودرو که شامل سیستم فرمان خودرو می شود به طور جداگانه، جلوبندی خودرو نامیده میشود.

 

مرتبط بخوانید : انواع خودروهای هیبریدی + عکس+ تعمیرات خودرو های هیبریدی

 

جلوبندی خودرو از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 

جلوبندی خودرو از قطعات مختلف و بسیاری تشکیل می شود. چنانچه اختلالی در این اجزا به وجود بیاید و یا دچار عدم هماهنگی بشوند، میتواند اشکالاتی در حین رانندگی ایجاد کند که این ایرادات میتواند بسیار خطرناک و جبران ناپذیر باشد. قطعاتی که جلوبندی خودرو را تشکیل می دهند به شرح زیر می باشد:

 

 • سیستم فرمان
 • سیستم تعلیق در جلو
 • اکسل
 • سیبک ها
 • فنر و کمک فنرهای جلو
 • سگ دست و شغال دست
 • طبق
 • میل تعادل و میل موجگیر
 • بلبرینگ و توپی چرخ ها
 • سیستم چرخ ها
 • رام

 

تعمیرات جلوبندی

تعمیرات جلوبندی

 

چه علائمی نشان می دهد که جلوبندی خودرو ایراد دارد و باید تعمیر شود؟

 

همانطور که در بالا گفته شد جلوبندی نقش اصلی در هدایت خودرو به طرفن، تعادل خودرو و نیز عبور از سطوح نا هموار دارد. در صورتی که ایرادی در این بخش به وجود بیاید راننده اگر تا حدودی با خودرو آشانایی داشته باشد و نیز دقت کند، متوجه خواهد شد که سیستم جلوبندی خودرو ایراد دارد. از جمله علائمی که نشان می دهد احتیاج به تعمیرات جلوبندی می باشد.

 

۱- لرزش فرمان در سرعت های خاص

 

این اتفاق زمانی می افتد که چرخ های خودرو بالانس نباشند و یا سیبک جلوبندی با مشکل روبه رو باشد.

 

۲- ایجاد صدا های عجیب

 

چنانچه در کمک فنر ها و میل تعادل سیستم جلوبندی ایرادی به وجود آمده باشد، صدا های عجیب و نا متعارفی ایجاد می شود.

 

۳- ایجاد صدا در چرخ در شرایط خاص

 

اگر جلوبندی خودرو مشکل داشته باشد،در حین دور زدن در سر پیچ ها چرخ ها صدایی سوت مانند ایجاد می کنند که این اتفاق بر اثر خرابی بلبرینگ ها اتفاق می افتد.

 

۴- انحراف خودرو

 

در صورتی که شما چند ثانیه فرمان را رها کنید، خودرو شما به اطراف منحرف می شود که این نشان دهنده خرابی در جلوبندی خودرو می باشد.

این عواملی که گفته شد رایج ترین خرابی های جلوبندی خودرو می باشد که نیاز به تعمیر دارد. چنانچه به این عوامل بی توجه باشید و تعمیر قطعات خراب را به تاخیر بی اندازید، به مرور زمان مشکلات حاد تر وآسیب ها جدی تر می شوند و ممکن است خرابی ایجاد شده جبران نا پذیر باشد.

از طرفی دیگر چونکه سیستم جلوبندی تاثیر مستقیم و زیادی بر امنیت خودرو دارد، هرچه خرابی قطعات در آن بیشتر باشد احتمال بروز حوادث رانندگی بالا تر و نیز امنیت سرنشینان کاهش میابد.

در صورتی که به موقع ایرادت خودرو را برطرف کنید هزینه اندکی را متقبل می شوید ولی در صورت به تعویق انداختن تعمیرات جلوبندی ، هزینه ها هنگفت تر می شود.

 

مرتبط بخوانید : تعمير تخصصی گيربكسهای اتوماتيک با گارانتی

 

جلو‌بندی هر خودرو، با توجه به وزن و طراحی کلی خودرو متفاوت. به طور کلی وظیفه اصلی این قسمت هندلینگ اتومبیل در زمان حرکت است.

 

تعمیرات جلوبندی در تعمیرگاه تخصصی به سرویس به چه صورت انجام می شود؟

 

۱- تعمیرات جلوبندی : تنظیم تخصصی جلوبندی در تعمیرگاه تخصصی به سرویس

 

باید به این نکته توجه داشته باشید که جلوبندی خودرو‌های لوکس باید به صورت دوره ای بررسی و تنظیم گردد. توصیه می شود اینکار را حداقل هر سه ماه یک بار انجام دهید.

تنظیم نبودن جلوبندی خودرو، بسیار خطرآفرین است. به چه دلیل؟ زیرا می تواند آسیب‌های غیر قابل جبران را ایجاد کند. این کار را باید به دست افراد خبره و ماهر سپرد.

در تعمیرگاه تخصصی به سرویس تمام خدمات تعمیرات جلوبندی توسط افراد با تجربه که علم این کار را آموخته اند همچنین با توجه به استاندارد های تعیین شده از سوی هر کمپانی انجام می پذیرد.

تنظیم جلوبندی خودرو های لوکس بسیار اهمیت دارد به ذلیل آنکه سیستم های خودرو های لوکس و وارداتی به صورت خاص و منحصر به فرد طراحی می شود و هر کسی توانایی انجام آن را ندارد.

 

مرتبط بخوانید : معرفی نسخه ویژه‌ ۵۰ سالگی سوپر اسنیک شلبی با ۷۵۰ اسب بخار

 

۲- تعمیرات جلوبندی : تنظیم الکتریکی جلوبندی در تعمیرگاه تخصصی به سرویس

 

نکته ای که در خودرو های لوکس وجود دارد این است که در آنها از سیستم ESP  یا در واقع سیستم کنترل پایداری الکترونیکی استفاده می شود. این سیستم در صورتی که دچار مشکل شود هشدار می دهد.

صاحبان اینگونه خودرو ها با این هشدار متوجه می شوند که باید جلوبندی خودرو را تنظیم و یا تعمیر کنند. اما تا کنون به وفور مشاهده شده است که تعمیرات این بخش حساس از جلوبندی به افراد ناشی که در این زمینه تخصص ندارند سپرده شده است، اما نتیجه به هیچ عنوان رضایت بخش نبوده است و تنها آسیب بیشتری به خودرو وارد شده است.

در بیشتر مواقع افراد ناشی که سیستم جلوبندی را تعمیر میکنند با بی توجهی سیستم هشدار را قطع می کنند و بعد از آن دیگر شخص متوجه هشدار خودرو در جهت تعمیر جلوبندی نمی شود.

تیم تخصصی و حرفه ای به سرویس با کمک دستگاه های اورجینال و نیز استفاده از افراد متخصص به خوبی علت هشدار سیستم را پیدا و در جهت رفع آن اقدام می کنند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که هشدار‌ها و آلارم‌های سیستم ESP در خودرو های مختلف از هر کمپانی متفاوت است به همین دلیل داشتن تخصص تنها در مورد چند خودرو خاص کافی نمی باشد.

 

تعمیرات جلوبندی

تعمیرات جلوبندی

 

۳- تعمیرات جلوبندی : تنظیم مکانیکی جلوبندی در تعمیرگاه تخصصی به سرویس

 

جالب است بدانید که تعداد زیادی از خودرو های وارداتی کشور هنوز دارای سیستم های داخلی تمام مکانیکی هستند. در این سیستم ها از هیچگونه سیستم هشداری استفاده نمی شود.

فرد مکانیکی که خودرو را تعمیر میکند باید تمام قطعات جلوبندی تک به تک بررسی کند و در مواقع خاص حتی خودرو را در جاده امتحان کند تا ایراد خودرو را پیدا کند. همین امر دلیل اصلی است برای آنکه تعمیر جلوبندی خودرو خودر را به دست افراد ماهر و کاربلد بسپارید تا از ایجاد آسیب های جدی تر و هزینه های هنگفت جلوگیری کنید.

در برخی موارد  تعمیرکار، برای تنظیم جلوبندی خودرو باید قطعاتی مانند؛ دیسک ترمز ، کمک فنر و … را تعویض کند. به همین دلیل باید حواستان باشد که برای تعویض از قطعات با کیفیت بالا و اورجینال استفاده شود. مجموعه به سرویس این اطمینان را به شما می دهد که از بهترین قطعات و خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

 

مرتبط بخوانید : انواع پورشه (porsche) + توضیحات کامل + عکس

 

در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان در مورد تعمیرات جلوبندی و خدمات مجموعه به سرویس دارید، از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۲۹۸۴۶۵۹